ZORUNLU BİREYSEL EMEKLİLİK HAKKINDA PERSONELİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR

29 Nisan 2017 Cumartesi

 OTOMATİK KATILIMLI BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNE İLİŞKİN DUYURU

 

Garanti Emeklilik A.Ş. ile Şirketimiz arasında  01 Nisan 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Bireysel Emeklilik Sisteminde Otomatik Katılım Uygulaması kapsamında sözleşme imzalanmıştır.

 

Otomatik Katılım Sisteminde her ay ödenen katkı payları için % 25 oranında Devlet Katkısı teşviki verilmektedir. Bununla beraber çalışanlara sisteme girişlerini takiben 2 ay sonra bir defaya mahsus olmak üzere 1.000 TL tutarında başlangıç devlet katkısı bireysel emeklilik hesabına aktarılacaktır.  Ayrıca, emeklilik halinde hesabındaki birikimi en az 10 yıl süreli yıllık gelir sigortası sözleşmesi kapsamında almayı tercih eden katılımcılara birikiminin  % 5’i oranında ek Devlet Katkısı teşviki verilecektir. Ayrıca, Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili tüm mevzuata Başbakanlık Hazine Müsteşarlığının www.hazine.gov.tr adresinde yer alan mevzuat sayfasından ulaşılmaktadır.

 

Bu çerçevede, 45 yaş ve altı BUYRUK GROUP çalışanları, 01 Nisan 2017 tarihi itibariyle,  prime esas kazançlarının en az % 3’üne karşılık gelen tutar kadar katkı payı maaşlarından kesilerek GARANTİ EMEKLİLİK A.Ş. tarafından Otomatik Katılım Sistemi’ne dâhil edilecektir. Çalışanlarımızın otomatik katılım sözleşmeleri oluşturulduktan sonra Şirket tarafından detaylı bilgilendirme SMS ve/veya e-posta aracılığıyla yapılacaktır.

 

Otomatik katılım sisteminden caymak isteyen çalışanlarımız, Garanti Emeklilik A.Ş. çağrı merkezleri aracılığı ile bu işlemlerini yapabilecekler. Cayma işlemi neticesinde, maaşlardan kesilen tutarlar, GARANTİ EMEKLİLİK tarafından personelin kayıtlı İBAN / banka hesap numarasına aktarılacaktır.

Bilgi edinmenizi rica ederiz…